Події


 

 

Лекція «Публічні простори як пам'ятники нерівності»20 грудня 2018
Київ
20 грудня
Національний художній музей України | вул. Грушевського, 6 | Початок о 19:00 | Вхід за реєстрацією

 

Пам'ятники нерівності відображають зміну парадигми російських публічних просторів від політичної революції до маніфестації споживацтва, досліджуючи стратегічний розвиток містобудування — від Москви до Владивостока.


Після розпаду СРСР виникла ідеологічна порожнеча, пов'язана з відмовою від соціалістичних цінностей — «праця, справедливість, рівність» були замінені на «прибуток, власність, демократія». Водночас з'являється необхідність побудови матеріального світу майже з нуля, оскільки за радянських часів мала місце тотальна зневіра в ньому. Разом з тим, в суспільстві розпочалось оспівування зручного капіталістичного світу.


Драматичні зміни в економічному та політичному житті відбились у всіх сферах соціального та культурного життя, а також в архітектурних та дизайнерських практиках. Серед населення міські залишки соціалізму розглядаються як старомодні та застійні, а зміни в політичній системі переросли у соціальне та культурне життя, яке впливає на методику та практику проектування. Оскільки класовий поділ продовжує зростати, в нинішньому політичному та економічному контексті публічні простори, які раніше були формою забезпечення рівності серед громадян, сьогодні стали символом нерівності неолібералізму.


Ромеа Муринь — архітектор та міський планувальник з Польщі. Після отримання ступеня магістра Західнопомеранського університету технологій у Щецині (Польща) та ступеня бакалавра Школи дизайну та технологій у Копенгагені (Данія) вона 8 років працювала архітектором у провідних бюро Копенгагена, Нью-Йорка та Роттердама.


Ромеа успішно закінчила програму післядипломної освіти «Гібридний урбанізм» в Інституті медіа, архітектури та дизайну «Стрєлка» і працювала провідним архітектором у КБ Strelka у Москві. Зараз є запрошеним професором в рамках INDA International Program in Design and Architecture, Університету Чулалонгкорна у Бангкоку (Таїланд).


Ромеа також є ментором освітньої програми Школи CANactions «Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад».


Мова лекції: англійська.


Вхід вільний/ РЕЄСТРАЦІЯ: https://bit.ly/2AMh453

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля