Події


 

 

Виставка «1918. Здобуття Незалежності»26 листопада — 21 грудня 2018
Бердичів
26 листопада - 21 грудня
Санктуарій Матері Божої Бердичівської | пл. Соборна, 25

 

1795 року Польща втратила незалежність. Польські землі було розділено поміж трьома імперіями: Росією, Пруссією і Австрією. Початок Першої світової війни у липні 1914 року пробудив надії поляків на відновлення незалежності. Конфлікту очікували з тривогою, проте водночас і з вірою в те, що війна створить умови для відбудови власної держави. Однак війна одразу ж перетворилася для поляків на братовбивчий конфлікт: чоловіки, яких примусово рекрутували до армій усіх трьох держав-загарбників, мусили воювати одне проти одного на полі бою.


У серпні 1914 року в Кракові, за згодою австрійської влади, Юзеф Пілсудський створив Польські Легіони, які мали стати зародком польської армії.  Військові дії 1915 року призвели до того, що землі, на яких проживали поляки, опинилися переважно під окупацією центральних держав. Монархи Німеччини і Австро-Угорщини, аби здобути прихильність поляків, 5 листопада 1916 року видали декрет, за яким на захоплених землях проголошувалося Польське Королівство – надавалася часткова державність, підпорядкована контролю окупантів.


Саме цій проблематиці присвячена виставка «1918. Здобуття Незалежності», яку підготував осередок «Карта» / www.karta.org.pl Виставку було підготовано згідно державного замовлення, співфінансованого Міністерством закордонних справ Республіки Польща в рамках конкурсу Публічна дипломатія 2017 – компонент «Співпраця у царині публічної дипломатії 2017».


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля