Події


 

 

Польські історики на Міжнародній конференції «Польща-Україна: За нашу і вашу свободу»16 листопада 2018
Київ
16 листопада
Національний університет ім. Тараса Шевченка | вул. Володимирська, 60 | Початок о 10:00 | Вхід вільний

 

Нерідко Юзефа Пілсудського та Симона Петлюру називають «архітекторами польсько-українського порозуміння», адже саме вони, 98 років тому (21 квітня 1920 року у Варшаві) підписали польсько-українську міжнародну угоду, яка увійшла до історії під назвою Варшавський договір, або ж Договір Пілсудський-Петлюра. Складовою частиною договору була військова конвенція, підписана 24 квітня 1920 року, яка заклала підвалини спільних польсько-українських військових дій проти більшовицьких військ на території України.


Саме цій проблематиці буде присвячена конференція «Польща-Україна: За нашу і вашу свободу! У 100-ліття відновлення незалежності обох народів та 98-ї річниці Варшавського договору», організаторами якої виступили Національний університет ім. Тараса Шевченка, ГО «Союз польської шляхти на Житомирщині» за підтримки Польського Інституту у Києві. Польщу на конференції представлятимуть проф. Януш Одземковський, проф. Пйотр Шланта та проф. Вальдемар Резмер.


У рамках конференції відбудеться презентація книги «Польсько-українська військова співпраця протягом історії». До збірки увійшли тексти доповідей учасників конференції, що проходила у Посольстві Республіки Польща у Києві 16 грудня 2015 р. і в якій взяли участь відомі польські та українські військові історики.


Завантажити програму>>Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля