Події


 

 

Польська програма на «Кінолітописі»22 — 25 листопада 2018
Київ
22 листопада - 25 листопада
Будинок Кіно | вул. Саксаганського, 6

 

У рамках цьогорічного фестивалю «Кінолітопис» ми представимо наступні фільми:


СТЕЛЛА

Польща | 2015 | 55‘

режисер – Мацeй Павліцький


Головною героїнею фільму є Стелла Зільберштайн Цур, єврейка з Хайфи, яка врятувала понад 20 польських родин з околиці Лосіце. Це портрет відважної жінки, яка повертається у спогадах до минулого, не забуває тих людей, які мали вплив на її долю, але водночас підкреслює, що найважливіше – те, що відбувається зараз. Стелла звертає увагу, що Голокост триває весь час, бо на світі досі багато страждань. Як приклад подає мільйони померлих з голоду африканців. Разом з іншими єврейками з Хайфи, де вона зараз мешкає, виступає на захист палестинських жінок. Як кажуть її друзі, її будинок залишається завжди відкритим для потребуючих.


В  ІМ’Я  ЧЕСТІ

Польща | 2016 | 53‘

режисер – Аніта Ґарґас


Документальний фільм відображує дуже особистий вимір Смоленської катастрофи. Простими словами він представляє те, що відчували дружини трьох польських генералів, які загинули у Смоленську. Емоції та переживання Еви Бласік, Маріолі Карвети та Кристини Квятковської представлені у надзвичайно зворушливій формі. Жінки розповідають про те, що відчували, звідки і як дізнались про катастрофу та як пережили траур.


ІСТОРІЯ ІРЕНИ СЕНДЛЕРОВОЇ

Польща | 2015 | 27’

режисер – Анджей Вольф


Фільм створено на основі унікальних інтерв’ю з головною героїнею, які було записано в останні дні її життя. Ірена Сендлерова розповідає про порятунок найбідніших єврейських дітей з Варшавського гетто. Зміна ідентичності, підробка документів, як дітей витягували зі стін гетто і  поселяли у домах поляків – показано у художній формі за допомогою архівних кінодокументів з Польщі, США та Росії.


НЕВІДОМА ГЕНРИКА ФАСТА

Польща | 2013 | 41 ‘

Режисер – Аґнєшка Ельбановська

Професор математики на пенсії підписується під словами Оскара Уайльда «я можу протистояти усьому, крім спокуси» та задля зустрічі зі щасливим коханням готовий ризикнути. Його не в стані зупинити ані грабіжники, ані шахраї, а лише болюча конфронтація з минулим.


Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.