Події


 

 

Освітній цикл «Поляки у Києві»16 — 30 вересня 2018
Київ
16 вересня - 30 вересня
Національний музей історії України | вул. Володимирська, 2 | Вхід на всі події – на загальних умовах відвідування музею

 

Польський Інститут у Києві

Національний музей історії України


запрошують на

ОСВІТНІЙ ЦИКЛ «ПОЛЯКИ У КИЄВІ»

Київ 16 / 23 / 24 / 30.09.2018

Національний музей історії України, вул. Володимирська, 2


Перші згадки про перебування поляків у Києві сягають XI–XII століть, що було цілком закономірним з огляду на певну етнічну та культурну спорідненість поляків з українцями та на географічну близькість двох країн. Долі українського та польського народів сплелись у топографії київських вулиць. Вулиць, які у скрутні історичні моменти прихищали своїх дітей, незалежно від їхнього походження чи національності. Цей неймовірний дух міста сприяв і активності творчого потенціалу. Наприкінці ХІХ – початку ХХ століття польська спільнота Києва, хоча й не вирізнялась значною чисельністю, створила один з найміцніших осередків польської ідентичності. Завдяки діяльності киян-поляків у місті постав дуже важливий центр національного життя. У той період в Києві працювали різноманітні польські політичні, благодійні, просвітницькі, культурні, спортивні й молодіжні організації, видавались журнали та газети, діяли польські театральні колективи. Саме цього періоду і стосуватимуться лекції нашого освітнього циклу «Поляки у Києві».


Розклад подій:


16 вересня (неділя) 14:00 Лекція Дмитра Антонюка «Поляки у Києві».


23 вересня (неділя) 14:00 Лекція Ганни Веселовської «Польські театри в Києві: епізоди історії».


24 вересня (понеділок) 18:30  Показ фільму «Дім архітектора Городецького»

(Польща 2017, ’49, режисер – Вєслав Романовський)


Після фільму відбудеться дискусія "Польська спадщина в архітектурі Києва: що про неї відомо киянам" за участі режисера, мистецтвознавця та історика архітектури Катерини Липи та києвознавця Михайла Кальницького.

Модератор – Роман Кабачій30 вересня 14:00 (неділя) Лекція Марини Дроботюк «Вільгельм Котарбінський: відомий і невідомий».Вхід на всі події – на загальних умовах відвідування музею.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля