Події


 

 

Міжнародна наукова конференція з нагоди 360-річчя підписання Гадяцького договору19 вересня 2018
Київ
19 вересня
Національний музей історії України | вул. Володимирська, 2 | Конференція триватиме з 10:00 до 16:00 | Bхід за реєстрацією

 

На осінь 2018 року припадає знаменна річниця укладення Гадяцького договору. 360 років тому у Гадячі було підписано договір, що передбачав перехід від Речі Посполитої Обох Народів до союзу трьох рівноправних суб’єктів: Польського Королівства, Великого князівства Литовського та Великого князівства Руського, що складалось з київського, брацлавського та чернігівського воєводств.


Внаслідок підписання договору мали бути створені окремі установи Великого князівства Руського, що були відповідниками існуючих у Польському Королівстві та Великому князівстві Литовському. Створено функції руського маршалка, руського гетьмана, руського канцлера та інші окремі установи князівства. Козацька старшина отримала шляхетство та право брати участь у засіданнях Сейму Речі Посполитої. Згідно з договором, православні віруючі зрівнювались у правах з представниками інших віросповідань, а православні єпископи отримали квоту у Сенаті Речі Посполитої. Трактат впроваджував значні зміни устрою Речі Посполитої, створюючи нову європейську державу – Річ Посполиту Трьох Народів.


Гадяцький договір є частиною спільної історії одразу кількох країн – України, Польщі, Литви та Білорусі, і саме тому до участі у конференції ми запросили істориків зазначених держав: проф. Терезу Хинчевську-Геннель, проф. Мірослава Наґєльського, д-р Пйотра Кролля, д-р Збіґнєва Гундерта (Польща), проф. Віктора Горобця, кандидата історичних наук Олексія Сокирка (Україна), проф. Валентина Голубєва, кандидата історичних наук Олександра Довнара (Білорусь), проф. Валдаса Ракутіса (Литва). Модератором дискусії виступить проф. Наталія Яковенко (Україна).


Конференція передбачає презентації найновіших досліджень контексту і результатів підписання Гадяцького договору.


ПРОГРАМА КОНФЕРЕНЦІЇ >>
Для учасників конференції буде забезпечено синхронний переклад.


Реєстрація (дo 17.09.2018): natalia.bankewycz@instytutpolski.org


У заявці необхідно вказати: ім’я та прізвище, посаду/установу, e-mail, номер телефону.

Участь у конференції буде можливою виключно за умови попередньої реєстрації.

Кількість місць обмежена.

Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля