Події


 

 

Виставка «Традиції і сучасність татар – польських мусульман»21 березня — 06 квітня 2018
Київ
21 березня - 6 квітня
ДП «Кримський дім» | вул. Омеляновича-Павленка, 9 | Вхід вільний

 

Виставка має на меті презентувати історію, традиції та сучасність польських татар – однієї з найменших етнічних групи у Польщі, історія якої налічує понад 600 років. Скільки саме татар мешкає у Польщі точно невідомо. Але кількість польських мусульман, здебільшого власне татарського походження, складає приблизно 5 тисяч осіб.


20 стендів знайомлять з історією осілості татар на польських землях, їхньою участю у діяльності польського війська, інформацією про релігію, важливі татарські звичаї і традиції, а також сучасним життям польських татар.


Відкриття виставки відбудеться 21 березня о 18:00 у приміщенні ДП «Кримський дім» | вул. Омеляновича-Павленка, 9 | Вхід вільний


В урочистому відкритті виставки у Кримському домі у Києві візьмуть участь:


Люцина Лєсіш, співавтор виставки, керівник Історичного музею (відділ Підляського музею у Білостоці).

Недім Усейнов, представник кримськотатарської меншини, який вже багато років мешкає у Польщі. 


Після завершення офіційної церемонії запрошуємо на традиційне кримськотатарське частування під звуки національних музичних мотивів.


В експозиції представлені світлини важливих історичних постатей, можна побачити як виглядають хамаїли, тобто татарські молитовні книги, пам’ятки архітектури – дерев’яні мечеті у селах Богоніки і Крушиняни, чи традиційні страви. Тут також є фото з зустрічей представників татарської спільноті з очільниками Польщі.


«Традиції і сучасність татар – польських мусульман» презентують Польщу через її історичне багатство, етнічну та релігійну багатогранність.


Ця виставка є спільною ініціативою Міністерства закордонних справ РП, Мусульманського релігійного товариства в Республіці Польща та Підляського музею у Білостоці. В експозиції також використано експонати і світлини з фондів Національного цифрового архіву.
Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля