Події


 

 

Урочистість з нагоди 155-ї річниці Січневого повстання22 січня 2018
Київ
22 січня
Музей «Київська фортеця» | вул. Госпітальна, 24-а | Початок о 14:00 | Вхід вільний

 

У рамках урочистостей у аудіовізуальному залі Північної напівбашти музею відбудеться о 14:00 — показ фільму «Січневе повстання 1863», який люб'язно надав Музей історії Польщі. Фільм буде показано мовою оригіналу з українськими субтитрами.


О 14:20 матиме місце лекція полковника Тадеуша Кшонстека на тему «Традиції Січневого повстання у польській армії в 1918—2017 роках».


Після завершення лекції можна буде обмінятись думками з приводу історичної значущості Січневого повстання, за кавою або чаєм.


Услід завершення першої частини урочистостей, які матимуть місце у Північній напівбашті, запрошуємо на екскурсію до Косого капоніру, де ви матимете змогу не лише відвідати солдатські камери, а й на власні очі побачити оновлену експозицію.


Прагнемо звернути вашу увагу на те, що черговим пунктом програми урочистостей стане відкриття меморіальної дошки Владиславу та Зигмунту Падлевським – героям повстання, які загинули у боротьбі проти царату. Урочистість розпочнеться о 16 годині біля Меморіалу розстріляним керівникам Січневого повстання 1863 року і відбудеться вона за участі Надзвичайного та Повноважного Посла Республіки Польща в Україні Яна Пєкло та Надзвичайного та Повноважного Посла Литовської Республіки в Україні Марюса Януконіса.
Окрім цього, протягом тижня, у Камінному залі фортеці, працюватиме виставка графіки Артура Ґроттґера. Художник Січневого повстання. Саме так називають уродженця Отиновиць на Поділлі Артур Ґроттґер (1837—1867). Польський живописець, ілюстратор та рисувальник, один з провідних представників польського романтизму, що став відомим передовсім завдяки циклу творів на тему Січневого повстання 1863-1864 років.


Основу творчого доробку Артура Ґроттґера складають чорно-білі серії малюнків: цикли «Варшава І», «Варшава ІІ», «Polonia», «Lithuania», «Війна». Наприкінці XIX століття ці цикли почали вважати хроніками минулих подій. Вони стали одним з найяскравіших символів польської боротьби за незалежність.


На виставці представлено три цикли цієї хроніки, а саме: „Polonia”: 1863, „Lituania”: 1864–1866 та Долина сліз (Війна) 1866–1867.


Захід проходить у рамках багаторічної програми «Незалежна», присвяченій 100-річчю відновлення Незалежності Польщі.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля