Події


 

 

ПІСЛЯОБРАЗИ: 100 років польського авангарду06 грудня 2017
Київ
6 грудня
Національний художній музей України | вул. Грушевського, 6 | Початок о 16:00 | Вхід на дискусію вільний

 

Польський Інститут у Києві

Національний художній музей України

ГО Інститут Малевича


Запрошують на дискусію

ПІСЛЯОБРАЗИ: 100 років польського авангарду

6 грудня о 16:00 в НХМУ

за участi Івони Люби, модерує Тетяна Філевська


Цього року 100-річчя авангарду у Польщі відзначають низкою виставкових проектів, публікацій та освітніх заходів. Широка програма, що охоплює головні культурні інституції в різних містах Польщі, присвячена вивченню, реконструкції та переосмисленню мистецької спадщини ХХ століття та заповненню лакун в історії національного мистецтва. Україні ще належить вивчити та осмислити власну мистецьку спадщину минулого століття, і польський досвід нам дуже знадобиться: адже у культурному житті обох країн можна віднайти чимало подібних явищ та паралелей. В Україні досі доволі мало відомо про польський авангард, та й взаємозв’язки між українським та польським мистецтвом першої  половини ХХ століття також вивчені недостатньо.


Дискусія «Післяобрази: 100 років польського авангарду» за участі Івони Люби, історика мистецтва з Варшави, розпочне низку подій, присвячену польському авангарду та зв’язкам між польським та українським мистецтвом у ХХ столітті. Нагодою для дискусії стане презентація двох останніх книг Івони Люби. Перша «Владислав Стшемінський – завжди в авангарді. Реконструкція невідомої біографії 1893-1917» (у співавторстві з Евою Пауліною Вавер, 2017) – є ґрунтовним дослідженням найменш відомого періоду життя найвідомішого мистця польського авангарду. Владислав Стшемінський навчався та працював на початку ХХ століття в Росії і був учнем Казимира Малевича. Після переїзду до Польщі він заснував Музей сучасного мистецтва у місті Лодзь. Друга книга – «Авангард у CBWA» (CBWA - Centralne Biuro Wystaw Artystycznych) (Варшава, 2017) розповідає про три найважливіші виставки авангардного мистецтва у Польщі в 1950-ті роки та про повернення мистецького спадку до культурного обігу країни після десятиліть забуття.


Дискусія відкриває в Україні ширшу програму, присвячену польському авангарду. Ініційована Польським Інститутом у Києві програма «ПІСЛЯОБРАЗИ. 100 років польського авангарду» відбудеться навесні 2018 року (за підтримки ГО «Інститут Малевича») на різних майданчиках міста.


Учасники дискусії:


Івона Люба – керівник відділу історії сучасної культури і мистецтва в Інституті історії мистецтва при Варшавському університеті. Досліджує польське і європейське мистецтво ХХ століття з фокусом на мистецтво авангарду та зв’язок мистецтва і політики.  Автор книжок: «Діалог сучасності з традицією. Художнє мистецтво міжвоєнного періоду» (2004); «Дух романтизму і модернізму. Офіційне мистецтво Польської республіки (1918-1939)» (2012); «Берлін. Шалені двадцяті. Нічне життя і мистецтво» (2013); «Владислав Стшемінський – завжди в авангарді. Реконструкція невідомої біографії 1893-1917» (у співавторстві з Евою Пауліною Вавер, 2017);  «Авангард у CBWA».


Тетяна Філевська – арт-менеджерка, культурна активістка та дослідниця. Упорядниця книги «Казимир Малевич. Київський період 1928-1930» (Родовід, 2016), авторка книги «Дмитро Горбачов. Случаї» (Артбук, 2017). Ініціаторка та організаторка Міжнародної наукової конференції «Казимир Малевич: київський аспект» (2016, Київ). Співзасновниця ГО «Інститут Малевича» (2016). Авторка статей, опублікованих у журналі «Український тиждень», онлайн виданнях «Українська правда», «Платформа», «Коридор» та ін.


Місце і час:

6 грудня 2017 о 16:00

Національний художній музей України (вул. Грушевського, 6)

Зала авангарду (2 поверх)


Контакти для ЗМІ

Тетяна Філевська - tetyana.filevska@gmail.com, +380675032369

PR-відділ НХМУ - namumuseum@gmail.com, +38044 278 74 54


Вхід на дискусію вільний


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля