Події


 

 

Національнe читання 201702 вересня 2017
Київ
2 вересня
Кнайп-клуб «Купідон» | вул. Пушкінська, 1-3/5 | Початок о 13:00 | Вхід вільний

 

У суботу, 2 вересня о 13:00, запрошуємо усіх бажаючих завітати до кнайп-клубу «Купідон» (вул. Пушкінська, 1-3/5) до спільного читання п'єси «Весілля» Станіслава Виспянського за чашечкою кави або чаю. Вхід вільний.


Приходьте разом з нами читати цю п’єсу! Адже, як зазначив президент РП Анджей Дуда: «–Варто перечитати цей прекрасний твір нашої літератури». «Весілля» було обрано шляхом онлайн-голосування. Загалом було запропоновано чотири книжки, серед яких теж були: «Провесна» Стефана Жеромського, «Пам’ятки Соплиці» Генрика Жевуцького, «Беньовський» Юліуша Словацького та «Весілля» Станіслава Виспянського. Участь у голосуванні взяли 37 тисяч осіб, 18 тисяч з яких отримала п’єса Виспянського.


Нагадаємо, що 2012 року Президент Польщі започаткував загальнопольську акцію під назвою «Національне читання», яка має на меті популяризацію надбання польської літератури, зміцнення почуття самоідентифікації, а також сприяння культурі живого слово в його найкращих формах.


Книгою Національного читання 2017 року стала п'єса «Весілля» Станіслава Виспянського. Результати голосування оголосив президент РП Анджей Дуда разом з Дружиною, під час офіційної урочистості у Президентському палаці у Варшаві з нагоди святкування Дня рідної мови.


Тож, 2 вересня 2017 року, на території цілої Польщі у приміщеннях шкіл, бібліотек, культурних установ тощо, будуть організовані спільні читання «Весілля» Виспянського. Польський Інститут у Києві також долучається до цієї літературної естафети і його представники чекатимуть на усіх бажаючих у «Купідоні». Текст буде доступний на місці.


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля