Події


 

 

Виставка, присвячена польсько-українській археологічній місії в Ольвії17 липня — 19 серпня 2017
Одеса
17 липня - 19 серпня
Філія Грецького фонду культури в Одесі | пров. Красний, 20 | Вхід вільний

 

2008 року Національний музей Варшави розпочав проведення археологічних розкопок у Криму на території античного грецького міста Тирітака (Керч), яка була заснована греками у VI ст. до н.е. Шість років активної роботи принесли низку дуже цікавих знахідок та відкриттів, однак після анексії Криму Російською Федерацією у 2014 році, археологічні дослідження було припинено на невизначений період. Після річної перерви, у рамках змодифікованого проекту «Античні пам’ятки Чорного моря», Музей відновив співпрацю з українськими колегами на новій локації, якою стала Ольвія – у давнину одна з найбагатших та найважливіших грецьких колоній у цій частині Чорноморського узбережжя.


Перший «сезон» розкопок в Ольвії відбувся з 9 липня до 20 серпня 2016 року. За цей час вдалося знайти понад 340 пам’яток, зокрема, близько 40 цінних монет періоду функціонування міста та фортеці. Деякі із знахідок та процес їх пошуку можна буде побачити на виставці. В експозиції буде представлено 18 стендів з текстами, картами та фотографіями, присвяченими польсько-українській археологічній місії в Ольвії.

 

Відкриття виставки за участі доктора наук Альфреда Твардецького – керівника польської археологічної місії – та його української колеги доктора історичних наук Алли Буйських відбудеться 15 липня (субота) о 12:00.
Співорганізатори: Національний музей Варшави / Інститут археології Національної академії наук України / Філія Грецького фонду культури в Одесі / Генеральне консульство Республіки Польща в Одесі


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля