Події


 

 

Презентації і дискусії на VIІ міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал»17 — 21 травня 2017
Київ
17 травня - 21 травня
Мистецький Арсенал / вул. Лаврська, 10-12

 

ПОЛЬСЬКО-БРИТАНСЬКА ПРОГРАМА >>


Польський історик Анджей Фрішке презентуватиме книгу «Пристосування і опір. Дослідження з історії Польщі 1945–1980 років». Порушена тут тематика мало відома українському читачеві, тож, очевидно, приверне увагу дослідників і, можливо, спонукатиме до порівняння з тогочасною ситуацією в Україні (дисидентський рух, поширення самвидаву, суспільні позиції пристосування до системи та опору їй).


Соціолог Яцек Курчевський (Варшавський університет) візьме участь в дискусії «Антагонізм і примирення в полікультурних середовищах у Східній та Центральній Європі» за участі Алли Киридон та Сергія Трояна.

Базоване на однойменній книжці (Ніка-Центр, 2017 - також буде представлена), обговорення присвячене складним дилемам і проблемам історичного минулого та їхньої екстраполяції на сучасне сприйняття європейськими спільнотами. Обговорюватиметься непростий досвід виживання та існування людей різного історичного світоглядного спрямування і історії.


Видавництво «Урбіно»  презентуватиме український переклад книжки Богдана Лебля «Пекло ввійшло до раю» у рамках дискусії про українсько-польські стосунки на теренах Галичини під час Другої світової війни 1939 – 1945 рр. за участі Романа Кабачія і Божени Антоняк.


Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні Ян П’єкло зробить ліричний відступ від своєї дипломатичної роботи і за презентує власну поезію і прозу. Творчості пана П’єкло характерна вміла робота з фізикою та метафізикою, тонкий ліризм і влучні описи, відчуття політичного пульсу.


Катажина Ририх (Краків)  презентуватиме дитячу книгу «Про Стівена Гокінга, Чорну Діру та Мишей-Під-Підлогою». У книжці, зокрема, змальовані  проблеми, пов’язані із життям та навчанням людей з обмеженими можливостями. Що це таке обмежені можливості? Коли вони починаються і чи може людина з ними створювати геніальні винаходи й навчати інших? На ці питання авторка спробує дати відповіді під час зустрічі разом з Боженою Антоняк (Модератор: Валентина Вздульська).
Під час дискусії «Вічна окупація, доноси, злидні, пияцтво... Чого ще треба для хорошої літератури?» Олександр Бойченко і Олексій Чупа говоритимуть про автобіографічний роман Марека Гласка «Красиві двадцятилітні» та про долю автора. Крім роману, буде представлено ще не видані українською оповідання Гласка в перекладі Олексія Чупи.


Марек Гласко (1934 – 1969) – польський прозаїк і сценарист, свідомо будував свою легенду вічного бунтаря. Його герої, як правило, зазнають невдачі, їхні почуття і ідеали не витримують брутальної реальності. Гласко опублікував у Польщі збірку оповідань «Перший крок в хмарах» (1956), за яку отримав нагороду Польського товариства книговидавців. На еміграції в бібліотеці паризької «Культури» вийшли збірки оповідань «Цвинтарі. Наступний до раю» (1958), «Усі відвернулися. Брудні вчинки» (1964), спогади «Красиві двадцятилітні» (1966), роман «Сова, дочка пекаря» (1967).


Видавництво «П'яний корабель» презентуватиме  книжку вибраних віршів Рафала Воячека «Незакінчений хрестовий похід». Читання віршів, обговорення творчості поета та розмова про книгу супроводжуватиметься показом фрагментів фільму «Воячек» Леха Маєвського та музикою групи «Фонетика», альбом «Реквієм для Воячека».


Рафал Воячек (1945 – 1971) – польський поет, що має славу «проклятого»: його життя, сповнене скандалів та алкоголізму, закінчилося самогубством. Воячек підготував до друку чотири збірки поезії, з яких видав за життя дві: «Сезон» (1969) та «Інша казка» (1970). Отримав нагороду ім. Тадеуша Пейпера. Посмертно нагороджений премією Анджея Бурси.    ПОЛЬСЬКО-БРИТАНСЬКА ПРОГРАМА>>Організатор: Мистецький Арсенал


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля