Події


 

 

Урбаніст Павел Кубіцький в проекті «Апокаліпсис міста»21 червня 2017
Київ
21 червня
Книгарня «Є» / вул. Лисенка, 3 / Початок о 18:30 / Вхід вільний

 

«Апокаліпсис міста» – міжнародний проект, покликаний об'єднати досвід різних країн, фахівців із різних галузей гуманітаристики та урбаністики зокрема. Проект працює з культурною пам'яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою, себто об'єктом уваги є урбанізм (пост)соціалістичного міста. «Апокаліпсис міста» – це серія діалогів двох міст про спільні та відмінні риси, публічні дискусії про перспективи устрою сучасного міста і стратегії реалізації змін, лекції, обговорення, розмови, виступи закордонних фахівців і активістів у галузі урбаністики.


Зустріч під назвою «(Ре)конструкція ідентичності пост-мігрантських міст» буде присвячено аналізу процесу реконструкції ідентичності пост-мігранських міст. Щецин і Вроцлав — два найбільші польські міста, де відбулась стовідсоткова зміна населення. Після 1945 року німецьких міщан замінили поляки, переважно з сільських місцевостей. Нові жителі довго відчували подвійну «чужість» стосовно міст, де вони почали жити. Ця «чужість» мала, з одного боку, характер культурний — обидва міста протягом століть існували в координатах німецької культури, а з іншого боку — структурний характер — колишні селяни мали значні проблеми з адаптацією до міського середовища.


Сучасний Вроцлав є прикладом успішного здійснення ритуалу переходу: від стану мігрантів у «небажаному місті» до міщан, жителів, що називають місто «своїм». Натомість Щецин досі перебуває у стані помежовому, коли процес реконструкції ідентичності ще не завершився.


Висновки, представлені у рамках зустрічі, є результатом трирічного дослідницького проекту (2008-2010) в рамках гранту RECON (Реконструкція демократії) у Європі.Павел Кубіцький – cоціолог і антрополог культури, ад’юнкт Інституту європеїстики філософського факультету Яґеллонського університету. Спеціалізується в дослідженнях суспільно-культурного простру міст. Автор книг «Місто в мережі значень. Краків і його ідентичність» та «Винайдення сфери міста. Польське міське питання з перспективи довгого існування». 


Модератор  Катаріна Новікова.

 

Організатори: Книгарня «Є» / Український філософський фонд / Інститут східних ініціатив (Краків) / Товариство «Східна перспектива» (Краків)


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля