Події


 

 

Урбаніст Катажина Сиска в проекті «Апокаліпсис міста»26 травня 2017
Київ
26 травня
Книгарня «Є» / вул. Лисенка, 3 / Початок о 18:30 / Вхід вільний

 

Розмова про театри в міському середовищі, які вростають у тканину міст, користаючи зі значущих для міста чи районів міста пам'ятних локацій та історичних пам'яток. Такі театральні проекти дедалі більше стають популярними у Польщі та Європі загалом. Їхньою метою є насамперед залучення людей до участі в житті міста, громади, району міста, а також заангажування до активного впливу на життя містян. З іншого боку, міські театральні проекти виконують терапевтично-культурну роль, переносячи на сцену локальний фольклор, міські легенди, плітки, оповідки, анекдоти, топоси тощо.


Завдяки цьому театр стає простором реальної комунікації містян і гостей міст з локальною історією, архітектурою, мітологією.

 
Приклади, підготовані до ілюстрацій, відображають роботу кількох таких польских театрів — як у великих містах, так і в провінції.Катажина Сиска – aсистент в Інституті східнослов’янської філології Яґеллонського університету. Досліджує феномен міських театрів та їхній вплив на ідентичність міста, зокрема на прикладі театрів ім. Г. Моджеєвської в Лєґніці і Лазня Нова y Кракові. 


«Апокаліпсис міста» – міжнародний проект, покликаний об'єднати досвід різних країн, фахівців із різних галузей гуманітаристики та урбаністики зокрема. Проект працює з культурною пам'яттю, паблік-артом, з міським публічним простором як сферою соціального, архітектурою, себто об'єктом уваги є урбанізм (пост)соціалістичного міста. «Апокаліпсис міста» – це серія діалогів двох міст про спільні та відмінні риси, публічні дискусії про перспективи устрою сучасного міста і стратегії реалізації змін, лекції, обговорення, розмови, виступи закордонних фахівців і активістів у галузі урбаністики. Організатори: Книгарня «Є» / Український філософський фонд / Інститут східних ініціатив (Краків) / Товариство «Східна перспектива» (Краків)


Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля