Події


 

 

Волинь '43. Чому пам'ять розділяє поляків та українців?28 лютого 2017
Київ
28 лютого
Національний університет ім. Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60, аудиторія 349. Початок зустрічі о 10:00. Вхід вільний. Реєстрація за електронною адресою: les.beley(at)instytutpolski.org Кількість місць обмежена.

 

Польський Інститут у Києві та Національний університет ім. Тараса Шевченка запрошують на дискусію: 

Волинь '43. Чому пам'ять розділяє поляків та українців? за участі директора Інституту політичних досліджень Польської академії наук Ґжеґожа Мотики та голови Українського інституту національної пам’яті Володимира В'ятровича.


28 лютого 2017 року о 10:00

аудиторія 349

Національного університету ім. Тараса Шевченка, вул. Володимирська, 60


ВХІД ВІЛЬНИЙ


Реєстрація за електронною адресою: les.beley(at)instytutpolski.org

Кількість місць обмежена.

Ґжеґож Мотика — професор, дослідник історії українсько-польського протистояння середини 1940-х років, директор Інституту політичних досліджень Польської академії наук.

1992 року закінчив Люблінський католицький університет, де вивчав історію. До 2007 року він також працював в Управлінні народної освіти. 1998 року захистив докторську дисертацію на тему Польсько-українська боротьба на землях сьогоднішньої Польщі у 1943—1948 роках. Працював у Ягеллонському університеті на кафедрі українознавства, а також в Академії гуманітарних наук у Пултуську. 2011 року його було обрано до ради Інституту національної пам’яті Польщі.

Опублікував 4 монографії та понад 60 статей, присвячених українсько-польським взаєминам у 1939—1989 роках, придушенню радянськими спецслужбами національного руху опору в Україні, Білорусі, Литві, Латвії та Естонії у 1939—1953 роках, політиці уряду ПНР щодо національних меншин. Регулярно публікує наукові та науково-популярні статті до таких польських видань, як: «Карта», «Історичні зошити», «Впрост», «Газета виборча» тощо.

2012 року книга Ґжеґожа Мотики «Від Волинської трагедії до операції 'Вісла'» була відзначена нагородою польського журналу «Політика» як найкраща історична праця року в Польщі.


Володимир В'ятрович – історик, публіцист, громадський діяч, голова Українського інституту національної пам’яті.

У 2008-2010 роках на посаді директора архіву Служби безпеки України здійснив розсекречення раніше таємних архівів КДБ й організував відкритий доступ до них. У 2010-2011 роках – старший запрошений дослідник Українського наукового інституту Гарвардського університету (США). У 2012 році працював з документами Інституту Гувера (Стенфордський університет, США).

У 2002 році він заснував Центр досліджень визвольного руху – неурядову дослідницьку установу, яка з 2012 року є членом Європейської платформи пам'яті і сумління. ЦДВР у співпраці зі Службою безпеки України у 2009 році став співтворцем Національного музею жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові в колишній в'язниці КДБ та Гестапо. Відстоюючи право на доступ до архівів радянського періоду, у 2013 році ЦДВР спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка створив Електронний архів з понад 14-ма тисячами документів.

Автор 7 книг, співавтор трьох. У 2013-2014 роках активний учасник Громадського сектора Євромайдану.Підпишись на розсилку

Загальна підписка
Підписка для ЗМІ

Дякуємо
Помилка при відправці запитання
Ви невірно заповнили поля